Jesteś tutaj: Start    Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Środki z PFRON na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej dla osoby niepełnosprawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi informuje, iż Uchwałą NR VIII/154/15 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 18.03.2015 roku zostały przyznane środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 4.410.000 zł, na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej tj. refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej, zwrot dodatkowych kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników , dofinansowanie do wysokości 50% oprocentowania kredytu bankowego zaciągniętego w związku z kontynuowaniem działalności gospodarczej albo rolniczej, staże oraz szkolenia.

Kwota przeznaczona jest na udzielanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej oraz na refundację wyposażenia jednego stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej i jest ograniczona do 35.000 zł. W bieżącym roku PUP planuje wesprzeć zorganizowanie ok. 60 stanowisk oraz dla ok. 50 osób uruchomić środki na podjęcie działalności gospodarczej albo wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej.

Wnioski będą dostępne w siedzibach Urzędu – ul. Milionowa 91 i ul. Kilińskiego 102/102a oraz na stronie internetowej www.pup-lodz.pl, w zakładce druki do pobrania:

- dla osób niepełnosprawnych - Wniosek osoby niepełnosprawnej o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej (Wn-O) – pok. 134, ul. Milionowa 91, Punkt Informacyjny CAZ na I piętrze, ul. Kilińskiego 102/102a

Składanie wniosków jest możliwe jedynie w wyznaczonym terminie tj. od 20.04.2015 roku do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na powyższe instrumenty.